VKK 2019

CO JE VKK

Vrchařská koruna Krnovska (VKK) vznikla v roce 2016 a je určena pro všechny milovníky cyklistiky, turistiky, fotografování nebo krásné přírody.
VKK je primárně cykloturistický projekt, nikoliv závod, úkolem tak není být "první", nýbrž zúčastnit se a na každém bodě se zvěčnit.
Vrcholy VKK jsou zvoleny tak, aby je člověk zdolal, buď na crossovém (III. a II. kategorie) nebo MTB kole (+ kategorie I.).

V letošním roce pro Vás máme malou změnu. Abychom přiblížili naši zábavu většímu okruhu lidí, a to ať už geograficky, tak věkovému a výkonostnímu rozptylu, máme "vrcholy'' nově rozdělené do tří kategorií.

Titul HOBBY, HOBBY JUNIOR (10)

Pro splnění této úrovně je zapotřebí navštívit 10 míst kategorie III. dle vlastního výběru. Není tedy podmínkou objet všechny, ale na druhou stranu, proč to nezkusit. Vyberte si sami která místa máte poblíž, anebo naopak, která jste ještě nenavštívili.

Ve vrcholech III. kategorie naleznete nejen vrcholy, ale také zajímavá místa regionů Krnovska, Opavska, Osoblažska, Bruntálska, Zlatohorska a také okolí měst Prudnik a Glubczyce. Pro vaše děti to může být první seznámení s cykloturistikou a v rámci zdravého pohybu se můžete podívat na zajímavá místa našeho Slezska a to jak na české, tak polské straně. Budete možná překvapeni, co vše náš region nabízí.

Titul VRCHAŘ, VRCHAŘ JUNIOR (10+10)

Pro splnění této úrovně je nutné opět nasbírat 10 míst dle vlastního výběru z kategorie III. a dále pak vyjet povinných 10 vrcholů kategorie II. Ale nebojte se jich, určitě si najdete nějaké oblíbené, kam se pak na svých trasách budete rádi vracet.

V případě, že je nezvládnete letos všechny, určitě se vám to povede v dalších letech.

Titul VRCHAŘ ELITE (10+10)

Pro splnění této úrovně je zapotřebí splnit také všech 10 vrcholů kategorie II., které pro vás ale budou určitě jen příjemnou rozcvičkou. Není potřeba plnit místa kategorie III., ale ty určitě projíždet na svých vyjížďkách budete, takže klidně si je můžete plnit také. Dále jsme pak připravili 10 vrcholů kategorie I., kde jsme se snažili vybrat kopečky, které budou pro každého z vás znamenat opravdovou výzvu.
Jelikož náš region není nekonečný, některé vrcholy se opakují, ale věříme, že např. Kraví horu si opět rádi zopakujete :)

top

Powered by CMSimple | Template: ge-webdesign.de | Login